Tasavvuf sevenler burada mı?

Bugün Sinan Yağmur’un çok güzel bir eseriyle karşınızdayım. İnsanı yormayan bir dili, ruhu okşayan efsunlu sözcükleri, aşkı, sabrı ve vuslatı içinde bulunduran Bişnev…

Beşeri aşkın ilahi aşka dönüşümüne şahit olmak ister misiniz?

Aşkın 7 haline ev sahipliği yapan bu kitabın sayfalarında önce kayboldum sonra kaybolan beni aramaya çıktım. Tasavvufla dokunup aşkla ilmek ilmek işlenmiş müstesna bir Sinan Yağmur eseri daha.

Kitaptaki karakterlerden Aylin ve Cengiz’in arınma yolculuklarına eşlik edeceğiniz bir uyanış öyküsü bu. İhanetin pençesinden kendisini intihara sürükleyen bir kadındı Aylin, hayatın zevklerinde kaybolmuş bir adamdı Cengiz, kendisine çevresi tarafından iftira yaftası vurulmuş bir dervişti Hace…

Bu üç kahramanın yollarının Konya’da kesişmesiyle başlıyor hikayemiz.

Kitabın yedi bölümünün tamamında da aşka dair birçok anekdotlar biriktirdim. Sinan Yağmur’un kalemi gerçekten çok samimi.

Bişnev her satırında adeta ruhuma ayna tutuyor.

İnsanın ruhu doyar mı bir kitapla?

Benimki bütün doyumlara ulaştı.

Sahi kitabın adı neden Bişnev?

Bişnev Farsça’da “dinle” demektir. Mevlana, Mesnev-i Şerif’e Bişnev ile başlar. Dinlemek çoğu zaman anlamaktır.

Kitap yaralı yüreklere bi nevi terapi işlevi görüyor. Tasavvuf terapisi…

Kitabın içerisindeki yedi hal birbirinden farklı yerlere değinse de aslına bakarsanız her birinin ortak noktasıdır Bişnev. Sanki kozasından çıkmaya çalışan bir tırtıl için kelebek olmanın yollarını anlatan yedi öğeyi anlatıyor.

Arınmanın ne demek olduğunu kitabı elinize ilk aldığınız andan itibaren anlıyorsunuz. Yazarın üslubundaki naif cümleler, manevi huzura kavuşmanız için yazılmıştı sanki.

Çıkmaza girip kendine çıkış yolu arayanlara derman misali gelecek bir baş ucu kitabı. Okudukça sadeleşeceğiniz, ruhunuzun sakinleşeceği, maneviyatınızın kuvvetleneceği hoş bir üslupla yazılmış.

Yazar okuyucusunu çok iyi tanır, neye ihtiyacı olduğunu da bildiği için yürek yorgunluğuna iyi gelen şifanın gizli tarifini bizlerle paylaşıyor.

Özellikle sahile gidip, kahve eşliğinde kitap okumaya bayılırım. Bişnev bana sahilde kahveme eşlik eden bir arkadaş gibi oldu. Kitabı elimden hiç bırakmak istemedim.

Yazarımızın yedinci eseri olan Bişnev, 2014 yılında kapı Yayınları’ndan çıkma ve 334 sayfadır.

Dikkat! Paylaş Butonu Ücretlidir. Şaka şaka, dilediğin gibi paylaş başkaları da okusun, bilgilensin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir